Vedení společnosti v ČR a SR

Představenstvo Allianz Assistance se skládá z odborníků z různých oblastí. Přečtěte si více o každém z našich členů přestavenstva.
Agnieszka Krupa - generální ředitelka

Agnieszka Krupa nastoupila na pozici generální ředitelky Allianz Assistance pro Českou republiku a Slovensko v roce 2015. Jako rodilá Polka se přidala do skupiny Allianz Partners v polské pobočce v roce 1999, tehdy ještě Elvia Assistance, jako vedoucí týmu financí.

Od té doby vystřídala ve skupině několik různých postů. Nejprve na lokální úrovni, kdy byla zodpovědná za finance, od roku 2009 za obchod a marketing. Poté, se v roce 2012 přestěhovala do Paříže, kde řídila projekty v oddělení Operations a následně, v roce 2013, převzala řízení oddělení Market Management pro Evropu a kompletní zodpovědnost za oblast cestovního pojištění.

Před Allianz Assitance pracovala pro PZU, největší pojišťovací společnost v Polsku. Vystudovala Univerzitu v Lodži, Fakultu Financí, se specializací na bankovnictví a investice.

Zbigniew Macura - Provozní ředitel

Zbigniew Macura nastoupil do Allianz Assistance v roce 2010 jako provozní ředitel pro Českou republiku a Slovensko a mezi lety 2013 a 2016 rozšířil své pravomoci na celou východní Evropu. Od roku 2016 působí jako regionální provozní ředitel (COO) pro oblast severní a východní Evropy. Před kariérou v Allianz Assistance působil Zbigniew na vedoucích pozicích v oblasti globálního řízení projektů a v mezinárodních servisních organizací telekomunikačních firem.

Zbigniew vystudoval VUT v Brně a získal titul Ing. se specializací na aplikovanou mechaniku. Později na stejné škole dosáhl na titul Ph.D. Absolvoval také Nottingham Trent University v Anglii
s titulem MBA.

Jindřich Bednář - Obchodní a marketingový ředitel

Jindřich Bednář nastoupil do Allianz Assistance v roce 2016 jako marketingový ředitel. V roce 2018 převzal vedení obchodu a posunul se na pozici obchodního a marketingového ředitele.
Před Allianz Assistance působil jako marketingový ředitel v pojišťovně BNP Paribas Cardif a téměř 14 let jako Global Strategic Alliance Manager pro Reckitt Benckiser.

Jindřich vystudoval Univerzitu Jana Amose Komenského, obor mediální studia a marketing.

Lubica Machovicová - Technická ředitelka

Lubica Machovichová nastoupila do Allianz Assistance v roce 2003 jako upisovatel rizika
pro Slovenskou republiku. Během svého působení se v roce 2014 posunula na pozici vedoucí oddělení Underwritingu za Českou republiku a Slovensko. Od roku 2015 zastává post ředitelky Technického oddělení pro ČR a SR. Před působením v Allianz Partners dlouhodobě pracovala v první asistenční společnosti založené na Slovensku Assist Slovakia jako Manažer Operátorů. 

Lubica vystudovala Ekonomickú Univerzitu v Bratislavě a získala titul Ing. v oboru Pojišťovnictví na fakultě Národního Hospodářství.

Josef Srp - Finanční ředitel

Josef Srp nastoupil na pozici finančního ředitele Allianz Assistance pro Českou republiku a Slovensko v červnu 2020. Ve skupině pracoval již v roce 2014 v oddělení controlingu. Před působením v Alianz Assistance pracoval na vedoucích pozicích ve společnostech působící v oblasti telekomunikačních služeb a dále automobilovém průmyslu.

Josef vystudoval VUT v Brně a získal titul Ing. se specializací Mezinárodní ekonomika a obchod na fakultě podnikatelské.

Květoslav Nezveda - HR ředitel

Květoslav Nezveda započal svou kariéru ve skupině Allianz Partners v červenci 2016 na pozici HR ředitele. Před tímto postem zastával role v HR, lokalizaci produktu, jako trenér a kouč,
v marketingu i obchodu.

Vystudoval bakalářské studium na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, je držitelem mezinárodního certifikátu kouče RCC a členem Maturity Institutu.